wtorek, 1 listopada 2016

Profine snack mięso jagnięce

Rozpoczynamy serię wpisów o psich smakołykach. Słowem wstępu, generalnie poszukujemy kąsków, które:
a) mają dobry skład,
b) nie kosztują krocie,
c) są małe albo dają się łatwo podzielić na mniejsze kawałki (wyłączając suszone gryzaki).

Jeśli chodzi o skład, to unikamy drobiu i stawiamy w głównej mierze na produkty z jagnięciny i rybne. Kuku nie jest wybredny, na większość przysmaków reaguje równie entuzjastycznie. Selekcja leży więc tylko po naszej stronie. Zapasy właśnie nam się kończą, więc na pierwszy ogień idzie to, co mamy jeszcze pod ręką - paski z jagnięciny firmy Profine.
Profine - paski z jagnięciny
Profine ma w swojej ofercie suche karmy oraz smakołyki dla psów i kotów. Opis na stronie producenta głosi, iż firma stawia na produkty naturalne o niskiej zawartości zbóż bezpieczne dla psów z różnymi dolegliwościami pokarmowymi. Skład analityczny poszczególnych karm nie jest imponujący, ale żadnej nie próbowaliśmy, więc nie będziemy się wypowiadać.

Możemy jednak co nieco powiedzieć o przysmaku z jagnięciny. Zacznijmy od składu: jagnięcina, gliceryna, skrobia ryżowa, sorbitol. Nie jest to 100% mięsa, brakuje relacji procentowych i nic nie wiemy o obróbce, ale i tak jest przyzwoicie. Opakowanie o pojemności 80 g kosztuje około 7-8 zł.

Smakołyki są schowane w opakowaniu z zamknięciem strunowym, co pozwala utrzymać świeżość długo po otwarciu. Paski mają przyjemną konsystencję, są miękkie i dają się łatwo dzielić na mniejsze kawałki. Można je śmiało chować do kieszeni - nie kleją się do palców, a zapach jest względnie delikatny.

Podsumowując, jest w porządku i pewnie będziemy kupować paski w przyszłości, ale mamy innych ulubieńców.