piątek, 27 kwietnia 2018

Wstawka kwietniowa

Wyjątkowo płodny ten kwiecień, więc kujemy żelazo póki gorąco, idziemy za ciosem itd. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem wielką fanką filmów animowanych. Ładnie zrobione filmy z dobrą fabułą, to jest to. Pora więc na odcinek animowany, także w związku z premierą Isle of Dogs Wesa Andersa. Polecam oglądać na większy ekranie i słuchać na dobrych głośnikach, nawet jeśli to tylko youtube.

Gotye - Seven Hours With a Backseat Driver

Pewnie większość nie zna innego utworu Gotye niż przez długi czas wałkowane Somebody That I Used to Know. Są jednak i inne, a wśród nich ten, bez wokalu za to z kolorowym teledyskiem pełnym zwierząt.

Gorillaz - Clint Eastwood

Tą piosenkę z kolei chyba wszyscy znają, teledysk pewnie też, ale nie mógł się tutaj nie znaleźć. Zwierząt i tutaj nie zabrakło, choć są to czarne charaktery.

Flying Lotus - Zodiac Shit

I znowu zwierzęta, a jakże, choć wcale tego nie zakładałam. Utwór niekoniecznie żywy, raczej spokojny, ale w warstwie wizualnej dzieje się dużo i jest bardzo kolorowo.

Blockhead - The Music Scene

Dość podobne klimaty jeśli o obrazy chodzi i mamy trochę zwierząt. Nie każdemu się spodoba, ale ja bardzo lubię takie surrealistyczne klimaty.

Rone - Bye Bye Macadam

A na zakończenie, dla kontrastu, czarno biało, ale wątki zwierzęce zostają, choć nie takie oczywiste.