sobota, 5 maja 2018

Test: przysmaki Psie Gryzki

Firmy produkujące smycze, obroże, ubrania, legowiska i wiele innych ciekawych rzeczy dla psów i ich właścicieli powstają jak grzyby po deszczu. Pojawiło się też kilku producentów smaczków - ręcznie robionych, super zdrowych, idealnych dla alergików, zdatnych do spożycia przez człowieka... Miałam wielką ochotę sprawić coś takiego Ku, ale cena mnie przed tym długo powstrzymywała.

Trafiłam jednak w końcu na ofertę Psich Gryzków, a konkretniej Paczuchę Pasibrzucha. W pakiecie znajdziemy 500g ciasteczek (tylko dwa składniki: wątróbka z indyka + tapioka), 100g suszonego indyka i 100g suszonej wątróbki czyli w sumie 700g łakoci, a to wszystko, plus przesyłka, w cenie 60 PLN - brzmi nieźle, a jak jest w praktyce?
Psie Gryzki

Kupujemy

Zamówienie złożyłam w sobotę, we wtorek rano potwierdzałam adres paczkomatu, a w środę paczka była już u mnie. Smaczki są wypiekane na bieżąco po złożeniu zamówienia, a data ląduje na opakowaniu. Producent zaleca spożycie w ciągu 14 dni, ale można przedłuży ich żywotność przez zamrożenie, co też uczyniłam. Chrupki Indor i Chrupka Wątróbka mają nieregularne kształty i rozmiary, acz wszystkie są zbliżone do szerokiego paska. Ciasteczka Wątróbkowe Love są dostępne w 4 rozmiarach i można zdecydować się na jeden konkretny lub wybrać mieszankę.
Psie Gryzki

Wrażenia

Kuky nie jest wybredny i zjada wszystko bez większego zastanowienia, ale widać, że te przysmaki wywołują w nim wyjątkowe emocje i na ich zapach oczy święcą mu się dwa razy mocniej niż normalnie. Smaczki mają dość intensywny zapach, ale to chyba tylko dobrze o nich świadczy. Ciasteczka są raczej twarde, więc nie ma mowy o łamaniu, ale jeśli wybierze się odpowiedni rozmiar, to nie ma też takiej potrzeby. Suszony indyk i wątróbka natomiast są delikatne i można je dzielić na dowolnej wielkości kawałki. A wszystko jest cudownie chrupiące...

Poza walorami smakowymi warto zwrócić uwagę na formę - smaczki dostajemy w 3 papierowo-plastikowych opakowaniach z zamkiem strunowym. Każdy woreczek jest szczegółowo opisany oraz przyozdobiony sznurkiem i kartonikiem. Pięknie i pysznie, zdecydowanie polecamy!